476734-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av tak
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Takarbeten (mindre) och Snöskottning på tak - Område Norr
Referensnummer: FB 2019/934
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45261900 Reparation och underhåll av tak
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar:
• mindre takarbeten; avhjälpande underhåll
• snöskottning på tak
• jour och beredskap för snöskottning tak för att uppfylla kraven även utanför normal arbetstid.
• taköversyn
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45261910 Takreparation, 45261920 Takunderhåll, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen