476752-2020 - ResultatSverige-Bålsta: Avfallstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Borttransport och behandling av farligt avfall
Referensnummer: UH-20-25607
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Håbo och Upplands-Bro kommun upphandlar borttransport och behandling av farligt avfall.
Under tiden 2020-07-13 - 2020-08-07 kan inga frågor besvaras.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen