476878-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Varumärkes- och designbyrå
Referensnummer: St2019-186/241
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Kulturhuset Stadsteatern upphandlar varumärkes- och designbyråtjänster.
Efter en renovering av kulturhuset vid Sergels Torg flyttar KHST tillbaka till sina lokaler under hösten 2020. I samband med detta har KHST behov av att skapa ett nytt uttryck genom bl.a. varumärkes- och kommunikationsutveckling. I denna process söker KHST en samarbetspartner för det strategiska varumärkes- och kommunikationsarbetet såväl som för designutveckling och tonalitet.