476937-2022 - ResultatSverige-Luleå: Kemiska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2022 Upphandling Processkemikalier Spol- och diskdesinfektion Region Norrbotten
Referensnummer: 22/38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal gällande processkemikalier för spol- och diskdesinfektion till Region Norrbotten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Upphandling av processkemikalier för Spol- och diskdesinfektion.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33631600 Antiseptika och desinfektionsmedel, 39830000 Rengöringsmedel, 39831000 Tvättmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling Processkemikalier Spol- och diskdesinfektion.