477005-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Glasögon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsanpassade glasögon 2021
Referensnummer: SF 2021/331
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33734000 Glasögon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar arbetsanpassade glasögon för bildskärm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33734000 Glasögon, 33734100 Bågar och skalmar till glasögon, 33734200 Glasögonglas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen