477019-2017 - ResultatSverige-Luleå: Textilier och tillhörande varor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inredning för hemlika miljöer.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19200000 Textilier och tillhörande varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Bad- och bäddtextilier, juldekoration/sortiment, inredningsdetaljer, belysning och småmöbler/möbler till hemlik miljö.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
19200000 Textilier och tillhörande varor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 39140000 Möbler för hemmet, 39143112 Madrasser, 39200000 Inredning, 39298900 Diverse inredningsartiklar, 39510000 Hushållstextilier, 39512100 Lakan, 39512200 Påslakan, 39512500 Örngott, 39515100 Gardiner, 39516000 Inredningsartiklar, 39516100 Inredningstextilier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen