Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS Bemanning av Socionomer
Referensnummer: UH-2023-102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 75200000 Samhällstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sollefteå kommun inrättar ett Dynamiskt inköpssystem (DIS) för Socionomer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75200000 Samhällstjänster, 79610000 Personalförmedling, 85320000 Socialvård, 98200000 Konsulttjänster med avseende på lika möjligheter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sollefteå kommun inrättar ett dynamiskt inköpssystem avseende bemanning av socionomer.