47703-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Paramedicinska fordon
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blodbuss
Referensnummer: UC-2018-349
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114120 Paramedicinska fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Diagnostikcentrum inom Region Östergötland avser att upphandla en styck stor blodbuss (ej trailer).
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Regionen anser inte att en uppdelning i separata anbudsområden är möjlig på grund av upphandlingsföremålets karaktär.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34121000 Bussar, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen