Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elenergi 2017.
Referensnummer: 114/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar elenergi från förnyelsebara källor inklusive elcertifikat. Uppdraget omfattar också regelbunden rådgivning och analyser av marknaden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokumenten.