47713-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Gustavsberg: Städning av skolor
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning av skola – Viks skola och skolrestaurant, Värmdö.
Referensnummer: UH-2017-15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90919300 Städning av skolor
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90919300 Städning av skolor, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90910000 Städning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen