2. Förfarande
Förfarande
Titel: Linjetrafik i Norrbotten, -Jokkmokk kommun, Objekt: 13.2025.059
Beskrivning: Länstrafiken i Norrbotten AB har avsikten att upphandla kollektivtrafik i länet inom Jokkmokk kommun. Trafiksträcka med områden vilken är föremål för upphandling är: o Murjek - Jokkmokk o Kvikkjokk - Jokkmokk o Kvikkjokk – Jokkmokk – Murjek o Nedre Kuouka – Jokkmokk o Purkijaur – Jokkmokk Upphandlingsdokumentet tillhörande upphandlingsobjektet kommer att finnas tillgängligt i upphandlingsportalen
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60112000 Kollektivtrafik på väg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114064:Lot:1