477173-2018 - ResultatSverige-Kalmar: Köksutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köksutensilier
Referensnummer: 2018-09
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221000 Köksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser att upphandla köksutensilier för enheter inom beställarens verksamhet såsom servicehus, centralkök, skolor, förskolor, centralförråd, m.fl.
För successivt uttag under avtalstiden
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen