Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallshantering Västra Götalandsregionen.
Referensnummer: 17/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Avfallshantering inom Västra Götalandsregionen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 68 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport, 90524200 Hantering av sjukvårdsavfall, 90524400 Insamling, transport och hantering av sjukhusavfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen