477307-2018 - ResultatSverige-Eskilstuna: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skydds- och arbetskläder
Referensnummer: DU-UPP18-0082
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende arbets- och skyddskläder till ambulanssjukvården.
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser ramavtal på skydds- och arbetskläder till ambulanssjukvården i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18110000 Arbetskläder för män, 33199000 Sjukvårdskläder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen