47731-2019 - ResultatSverige-Norrköping: Madrasser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling madrasser avsedda för högriskmiljö
Referensnummer: 2018-18217
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39143112 Madrasser
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården inbjuder er härmed att lämna anbud avseende ramavtal för anskaffning av madrasser avsedda för högriskmiljö till Kriminalvården.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingens syfte är att tillgodose Kriminalvårdens behov av efterfrågade madrasser under avtalsperioden. Kriminalvårdens målsättning är att anskaffa produkter med god kvalitet på ett optimalt och kostnadseffektivt sätt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.