47732-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fräs för keramik och metall
Referensnummer: FTV 1810-0504
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar följande:
— fräs inklusive nödvändig kringutrustning exklusive sintringsugn
Mjukvaror
— installation
— utbildning
— förbrukningsmaterial
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33131000 Tandläkarinstrument, 42620000 Svarvar, borr- och fräsmaskiner, 42623000 Fräsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen