477415-2019 - ResultatSverige-Mora: Installation av ventilation och luftkonditionering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Löpande ventilationsarbeten i Mora, Orsa och Älvdalen, 2019/61
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal på förekommande ventilations- och isoleringsarbeten för successiva avrop.
Observera att Avtalsvillkor och Administrativa bestämmelser liksom AF är de samma för upphandlingens samtliga delar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del Mora, 2019/61 ventilationsarbeten
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45320000 Isoleringsarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ventilationsarbeten för successiva avrop.
Del Orsa, 2019/61 ventilationsarbeten
Del nr: 2
Älvdalen, 2019/61 ventilationsarbeten
Del nr: 3
Särna/Idre, 2019/61 ventilationsarbeten
Del nr: 4