477470-2020 - ÄndringSverige-Solna: Transporter (utom avfallstransport)
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flytt, transporttjänster och magasinering,
Referensnummer: UH-2020-86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för flytt, transporttjänster och magasinering samt hjälp med diverse kringarbeten. I uppdraget ingår även evakuering och magasinering av lägenhetsförråd och cykelrum. Ramavtal kommer att tecknas med tre leverantörer.