477488-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Programmering av mjukvara samt rådgivning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemutveckling och systemförvaltning av Löfs beslutssystem.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att tillhandahålla konsulttjänster avseende systemutveckling och systemförvaltning av Löfs IT-system Solvens II (SAS).
Upphandlingens värde uppskattas till cirka 20 000 000 SEK exklusive mervärdesskatt under avtalsperioden. Uppgiften ska ses som en upplysning då Löf inte garanterar någon specifik volym. Det uppskattade värdet kan således komma att överstiga eller understiga uppskattat kontraktsvärde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72300000 Datatjänster, 72320000 Databastjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Observera att upphandlingsdokumentet med bilagor inte ska begäras ut hos Löf. För att ta del av upphandlingsdokumentet till denna upphandling klickar du på ”Anmäl intresse” i Mercells databas. Fyll sedan i kontaktuppgifter så skickas ett lösenord till dig. Med lösenordet kan du sedan gå in i upphandlingen och lägga anbud direkt på webben. Klicka på ”Jag vill lämna anbud” för fullständig dokumentation.
Vid frågor vänligen kontakta Mercells support på telefonnummer: 031-360 60 00
Om du befinner dig i annan annonsdatabas, vänligen följ länken:
https://www.mercell.com/permalink/77181677.aspx