Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Piteå kommuns inköpsenhet genomför upphandling av livsmedel i konsumentförpackningar. Upphandlingen omfattar kommunens huvudsakliga behov av kompletteringsköp av livsmedel, både i butik (hämtköp) eller e-handel med leveranser.