477625-2022 - ÄndringSverige-Växjö: Trycksaker och tillhörande produkter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter 2022
Referensnummer: KS 2022-00039
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser profilprodukter med fokus på hållbarhet.
Upphandlingen avser profilprodukter så som tygkasse, pennor, logoband, ryggsäck, pikétröja.
Dessutom ingår andra produkter som specialbeställs inför varje tillfälle ex. event och konferenser.
Upphandlande myndigheter är Växjö kommun, Alvesta kommun, Lessebo kommun och Markaryds kommun.