477742-2022 - PlaneringSverige-Kristianstad: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - gällande försörjning av IT-konsulter till Region Skåne
Referensnummer: KI220115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna RFI är en marknadsundersökning gällande IT-konsulter inför en kommande upphandling som Region Skåne planerar göra.
VI ber er läsa nog de bifogade dokumenten hur denna RFI genomförs och hur den ska besvaras. Observera att vi vill ha svaren på svenska.
Observera också att:
RFI svaren ska skickas till ulf.rosqvist@skane.se med kopia till info.koncerninkop@skane.se Besvara inte RFI:n i Tendsign.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen