477749-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Ortopedisk vård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortopediska operationer
Referensnummer: 20RGK1630
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121283 Ortopedisk vård
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85121300 Kirurgiska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen