477750-2022 - PlaneringSverige-Uppsala: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Request for Information (RFI) - Kalkylering och städplaneringssystem
Referensnummer: KSN-2022-01971
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun bjuder härmed in er till en RFI i syfte att genomföra en marknadsanalys gällande kalkylering och städplaneringssystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 48991000 Kalkylprogram
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI Kalkylering och städplaneringssystem