47776-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – 2025 Laboratorieprodukter förbrukningsmaterial Region Norrbotten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2025 Laboratorieprodukter förbrukningsmaterial Region Norrbotten
Beskrivning: Upphandlingen omfattar följande varukorgar: Blod i avföringen, Burkar, hinkar och flaskor, Kemikalier, Lansetter, Mikrobiologen, Objektglas och täckglas, Patologi, Rör och proppar, Snabbtester, Tillbehör till BD Bactec, Tillbehör till CoaugChek, Tillbehör till epoc, Tillbehör till HemoCue, Tillbehör till i-STAT, Tillbehör till T5000 Processor, Transferpipetter och spetsar, Transport samt Övrigt.
Intern identifierare: 23/225
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter, 33141900 Blodlansetter, 33192500 Provrör, 33696500 Laboratoriereagenser, 33793000 Laboratorieglas, 38437110 Pipettspetsar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000