477846-2021 - Frivillig förhandsinsynSverige-Eskilstuna: Byggnadsinstallationsarbeten
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trumtorp Eskilstuna, Odlaren etapp 1, hus 6
Referensnummer: 1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Eskilstuna kommunfastigheter AB (Kfast)har använt förhandlat förfarande utan föregående annonsering (enligt LOU (2016:1145) 6 kap 15 §), och har efter att denna frivilliga förhandsinsyn för avsikt att ingå avtal med Lindberg projektsamverkan AB Org nr 559084-0244 för slutförande av Trumtorp Eskilstuna, Odlaren etapp 1 hus 6.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Eskilstuna kommunfastigheter AB (Kfast) har använt förhandlat förfarande utan föregående annonsering (enligt LOU (2016:1145) 6 kap 15 §), och har efter att denna frivilliga förhandsinsyn för avsikt att ingå avtal med Lindberg projektsamverkan AB Org nr 559084-0244 för slutförande av Trumtorp Eskilstuna, Odlaren etapp 1 hus 6.