2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hårdvara till vSAN-kluster
Beskrivning: Syftet med denna upphandling är att anskaffa nya servrar för att ersätta och utöka kapaciteten i befintliga vSAN-kluster. Dessa servrar ska vara fullt kompatibla med nuvarande uppsättning och bidra till en hög tillgänglighet och prestanda för de virtuella maskiner som körs i klustren.
Intern identifierare: Ä-2026-027564
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48800000 Informationssystem och servrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000