Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Separator och Scanner Tvätteriet Alingsås
Referensnummer: RS 2018-05239
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42716110 Utrustning för tvätt
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av linje med picker och scanner för att ersätta manuell identifiering och sortering av kläder med fickinnehåll på arbetskläder.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42716000 Tvätt-, kemtvätts- och torkmaskiner, 42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner, 42990000 Diverse specialmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen