477940-2021 - PlaneringSverige-Stockholm: Mobiltelefoner
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende mobiltelefoner, surfplattor, fasta telefoner, konferenstelefoner, headsets och tillbehör
Referensnummer: FM2021-6462
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32250000 Mobiltelefoner
II.1.4.
Kort beskrivning
FM avser att med denna upphandling teckna ett ramavtal med en leverantör som ska kunna försörja myndigheten med produkter inom kategorierna: mobiltelefoner, surfplattor, fasta telefoner, konferenstelefoner, headsets och tillbehör.
Se vidare i upphandlingsdokumentationen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 225 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen