477941-2017 - ÄndringSverige-Eskilstuna: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem för socialtjänst, vård och omsorg.
Referensnummer: SL 17.017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett dokumentations- och verksamhetsutvecklingssystem för handläggning av följande processer inom Kommunen:
— Individ- och familjeomsorg,
— Vård och omsorg,
— Hälso- och sjukvård.