477951-2017 - ÄndringSverige-Henån: Arbeten som rör telekommunikationer
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bredbandsnät NösundTvet och Lyr, Orust kommun.
Referensnummer: Dnr. 94-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45232332 Arbeten som rör telekommunikationer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av leverantör för byggande och tillhandahållande av ett passivt fiberoptiskt nät för bredband gällande fiberområde Nösund-Tvet och fiberområde Lyr, Orust kommun.