Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av hyra gällande skjutbana i södra Sverige
Referensnummer: A477.330/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80620000 Utbildning och simulering: skjutvapen och ammunition
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt. Ramavtalet omfattar hyresavtal av en skjutanläggning med specifika krav på bland annat reaktiva stålmålspel, logi och insynsskydd.
Detta gäller för utbildning och taktisk träning för Polisiär verksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80620000 Utbildning och simulering: skjutvapen och ammunition
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen