Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemförvaltning av systemet Zenit
Referensnummer: FM2022-10888
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ett helhetsåtagande rörande förvaltningsstöd till system Zenit.
Åtagandet ska innehålla: - Förvaltningsledning - Upprättande av tekniska miljöer baserade på Försvarsmaktens lösning för att kunna hantera - rättningar, utveckling och test.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Försvarsmakten har behov av systemförvaltning och målsättning är att hitta en leverantör som kan täcka dessa behov.