477974-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Älmhult: Vägtransporter
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjutstjänster och Färdtjänst
Referensnummer: 18/96
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Skolskjutstjänst och Färdtjänst till Älmhults kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Skolskjutstjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Färdtjänst
Del nr: 2
60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål