477974-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Reparation och underhåll av maskiner
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RAMAVTAL - Service och reparation av arbetsmaskiner, Falun
Referensnummer: Ä2022-5798
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50530000 Reparation och underhåll av maskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören ska utföra service och reparation på Kopparstadens arbetsmaskiner såsom redskapsbärare, åkgräsklippare och elbil "golfbil". Uppdraget omfattar både regelbunden service och service och reparationer efter avrop.
Avtalstiden är 2022-11-01 – 2024-10-31 med option på 1 + 1 år.
Ramavtal kommer att tecknas men en leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll, 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen