See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snöutlastning, snötippar & halkbekämpning med lastbil
Beskrivning: Vinterväghållning snöutlastning, snötippar samt halkbekämpning lastbil. Uppdraget avser halkbekämpning gata med lastbil, påfyllning av materialdepåer, snöutlastning med snöslunga samt skötsel av snötippar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87824:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning, 43310000 Maskiner för väg- och vattenbyggnadsarbeten