477998-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byråvalskonsult
Referensnummer: LS: 2018-0453
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser byråvalsstöd i kommunikationsupphandling till Stockholms läns landstings centrala kommunikationsavdelning, SLL Kommunikation och press.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79418000 Konsulttjänster för upphandling, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen