478007-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Säkerhetstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rikstäckande bevakning- och säkerhetstjänster.
Referensnummer: ÅM2017-2043
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Åklagarmyndigheten inbjuder härmed anbudssökande att ansöka om deltagande i upphandlingen för avtal för rikstäckande bevakning och säkerhet.
Åklagarmyndigheten har behov av tjänster för nationell säkerhet och bevakning avseende Myndighetens kontor och medarbetares privata bostäder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen