2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbyte och installation av 12 st rulltrappor varav 2 st rulltrappor på option,inkl.tillsyn,skötsel och underhåll (T/S/U),vid tunnelbanestationerna Fridhemsplan,S:t Eriksplan,T-Centralen,Brommaplan, Västra skogen, Tekniska högskolan, Rådhuset, Rådmansgatan
Beskrivning: Utbyte och installation av 12 st rulltrappor varav 2 st rulltrappor på option, inkl. tillsyn, skötsel och underhåll (T/S/U),vid tunnelbanestationerna Fridhemsplan, S:t Eriksplan, T-Centralen, Brommaplan, Västra skogen, Tekniska högskolan, Rådhuset, Rådmansgatan
Föregående meddelande: 20230308-2024
Intern identifierare: TN 2023-0308
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45313200 Installation av rulltrappor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000