Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DVD-filmer till Sjömansservice abonnenter
Referensnummer: 22-03200
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92120000 Film- eller videodistribution
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsföremål
Upphandlingen avser leverans av sex (6) stycken spelfilmer per månad till fartygen som har ett sådant avtal med Sjöfartsverket. Filmerna hyrs ut till fartygen och får endast visas ombord. I nuläget är behovet sex (6) spelfilmer per månad (72 filmer per år) som ska levereras till respektive fartyg på DVD-skiva.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 640 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92121000 Videodistribution, 92122000 Filmdistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen