478049-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Rekryteringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning rekryteringskonsulter
Referensnummer: 2021-14239
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Under de kommande åren ska Kriminalvården rekrytera många nya medarbetare eftersom myndighetens uppdrag växer. Myndighetens rekryteringsenhet har till uppgift att stödja rekryterande chefer genom ett ändamålsenligt och modernt rekryteringsstöd, enheten ska proaktivt bidra till att Kriminalvården når sina mål genom att stödja chefer att rekrytera rätt person på rätt plats i rätt tid och med rätt kompetens för uppdraget. Vid arbetstoppar har rekryteringsenheten behov av att hyra in rekryteringskonsulter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.