478068-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar – Ny belysning och slitlager på elljusspår Röstånga
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNy belysning och slitlager på elljusspår Röstånga
BeskrivningEntreprenaden omfattar: Rivning av gammal belysningsanläggning och anläggande av ny belysningsanläggning på Odenvallens motionsslinga i Röstånga. Anläggande av ny bredare överbyggnad samt på vissa sträckor utbyte av slitlager på motionsslingan.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116429:Lot:1