Huvudsaklig CPV-kod 64100000 Post- och budtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att VA SYD för angiven avtalstid behöver teckna ett ramavtal med en leverantör för att säkerställa distribution (utdelning) av oadresserad tryckt samhällsinformation. Distribution skall kunna ske inom vid varje tillfälle gällande verksamhetsområde.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 64120000 Budtjänster, 64121000 Budtjänster med olika transportmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen