47821-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Schaktmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bandschaktare
Referensnummer: 18/198
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43210000 Schaktmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun handlar upp en bandschaktare till MilJön.
Inledning
Jönköpings kommun handlar upp en ny bandschaktare till vår miljöstation MilJön.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen