478226-2017 - ResultatSverige-Djursholm: Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Offentlig belysning, drift- och underhållsentreprenad.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Danderyd.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Entreprenaden omfattar drift och underhåll samt vissa investerings- och reinvesteringsarbeten av kommunens offentliga belysning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus, 50232100 Underhåll av gatubelysning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.