478228-2020 - ResultatSverige-Norrköping: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtalsupphandling projektering hamn
Referensnummer: UH-2020-6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings Hamn AB upphandlar ramavtal vilket omfattar konsulttjänster inom projektering;
Teknikområde anläggning/hamn;
Konstruktion av marina konstruktioner så som kajer, dykdalber med tillhörande utrustning, farled/hamnbassäng och muddring.
Undersökning, besiktning och statusbedömning av befintliga konstruktioner.
Teknikområde geoteknik;
Fältundersökningar, projektering, utredningar (stabilitetsutredning, förstudier, förprojektering, miljö).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen