478283-2018 - ResultatSverige-Sunne: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster
Referensnummer: UPH 2017/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sunne Bostads AB inbjuder till anbudsgivning gällande städtjänster. Uppdraget omfattar regelmässig städning, golvvård, storstädning samt fönsterputsning i bostadsbolagets lokaler som anges i bilagor (Städområden, objektsbeskrivningar, frekvenser, m.m.). Entreprenören tillhandahåller allt det förbrukningsmaterial och hjälpmedel som krävs för städarbetet. Inkluderar inte påfyllning av verksamhetens förbrukningsmaterial så som pappershanddukar, toalettpapper, tvål.
Uppdraget omfattar även byggstädning, flyttstädning och städning hos brukare efter beställning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område A
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område B
Del nr: 2
Område C
Del nr: 3
Övriga prisfrågor
Del nr: 4