478573-2021 - ResultatSverige-Eksjö: Motorfordon för godstransport
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordon - Flakbil m dubbelhytt, Eksjö Energi AB
Referensnummer: 20/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34130000 Motorfordon för godstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en öppen upphandling av ett (1) styck fordon, flakbil med dubbelhytt, till Eksjö Energi AB.
Upphandlingsform och alternativa utföranden
Upphandlingen genomförs som ett öppet förfarande enligt Lagen (2016:1145) om Offentlig Upphandling (LOU).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34134100 Lastbilar med flak
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen