478575-2021 - ResultatSverige-Eksjö: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Servicebuss
Referensnummer: 20/144
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av en (1) servicebuss till Eksjö Energi AB.
Upphandlingsform och alternativa utföranden
Upphandlingen genomförs som ett öppet förfarande enligt Lagen (2016:1145) om Offentlig Upphandling (LOU).
Anbudets innehåll
Anbudet ska utformas helt enligt upphandlingsdokumentet samt innehålla alla i upphandlingsdokumentets efterfrågade dokument, redovisningar och bilagor.
Anbudsgivaren uppmanas till att endast bifoga de efterfrågade uppgifterna och handlingarna. Ytterligare uppgifter och handlingar kommer inte att beaktas vid genomgången av anbuden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114400 Minibussar, 34121000 Bussar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen