2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende Strategisk Partnering på totalentreprenad
Beskrivning: Beställaren har för avsikt att handla upp en totalentreprenör för planerade och akuta anläggningsarbeten. Avtalet bygger på en nära samverkan med beställaren och med ett totalentreprenadansvar enligt ABT 06. Någon garanterad volym kan inte utlovas. Avrop kommer att ske löpande efter behov. Vid unika projekt kan separat upphandling komma att ske. Ramavtal avses tecknas med en entreprenör.
Intern identifierare: 2024-103
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Entreprenad